Strona główna » Kategoria » Atrakcje turystyczne

Jungle Aqua Park

Ten luksusowy kompleks hotelowy znajduje się niecałe 30 minut samochodowej jazdy od centrum Hurghady, taka sama odległość dzieli go od najbliższego portu lotniczego. Właśnie ta idealna lokalizacja (odległość od lotniska nie sprawia problemu z dotarciem do obiektu a jednak jest na tyle daleka, że spokojnie można się tu zrelaksować bez dźwięków przelatujących samolotów) sprawia, iż […]

Dolina Królów

Dolina Królow, to legendarne miejsce pochówku największych władców starożytnego Egiptu. Jako relikt dawnej cywilizacji, Wadi el-Muluk, zwiedzane może być tylko i wyłącznie zgodnie z przestrzeganiem reguł ustalonych ściśle dla turystów.

Jakie unikalne dobra kupisz w Egipcie?

Egipt, pachnie korzennymi przyprawami i mieni się w intensywnym słońcu kryształami pięknej, orientalnej biżuterii. Jeden raz i tylko tyle wystarczy odwiedzić targowisko w Egipcie, żeby już na zawsze zapamiętać jego silny, ziołowy zapach i wachlarz barw. Pierwsze spojrzenie, pozwoli dostrzec pamiątki na straganach.

Najpopularniejsze atrakcje Egiptu

Egipt, to idealne miejsce dla każdego, kto interesuje się historią starożytnych cywilizacji. Nie oznacza to jednak, że inni będą czuć się zawiedzeni. Prócz zabytków antycznego świata w Egipcie, znajdziemy także szereg atrakcji dla turystów praktycznie z każdego przedziału wiekowego.

Najsłynniejsze zabytki Egiptu

Egipt, jest absolutnie wymarzonym miejscem dla każdego, kto choć raz w swoim życiu usłyszał o mitologii egipskiej i zainteresował się dawną, zapomnianą już kulturą starożytności. Mimo, że kultura starożytnych Egipcjan już bezpowrotnie przeminęła, relikty przeszłości w postaci najpiękniejszych zabytków pozostały aż do dziś.

Sharm El Sheikh – Zatoka Szejka

Sharm El Sheikh Nie tylko zabytki wabią i kuszą turystów, lecz także klimat, słońce, znakomite kluby, morze, piękne i czyste plaże oraz wszelkie możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu są niezwykle kuszące. Morze Czerwone ma niezwykłą faunę i florę, którą chętnie podziwiają nurkowie. Ulubionym miejscem wypoczynku jest Sharm El Sheikh, czyli Zatoka Szejka lub Zatoka Starca. […]

Nurkowanie w Egipcie

Osoby lubiące obserwacje podwodnego świata znajdą ofertę dla siebie w Egipcie: nurkowanie. Ceny takiego spędzania wolnego czasu są umiarkowane, a atrakcje spore.

Flora w Egipcie

Egipska flora jest uboga. W dolinie i delcie Nilu można zobaczyć palmy daktylowe, eukaliptusy, platany oraz hiacynty wodne. Lotos jest rośliną zielną o jadalnych kłączach. W starożytności był uważany za symbol wykreowania świata, poświęcano go Ozyrysowi i Izydzie. Kwiat ten malowano na ścianach i papirusach jako motyw ozdobny.

Egipska fauna

Fauna w Egipcie nie jest zbyt bogata, jednak warto wiedzieć chociaż trochę o jej najważniejszych przedstawicielach.

Sycąca egipska kuchnia

Dużą atrakcją Egiptu jest kuchnia egipska składająca się z owoców morza, grillowanego mięsa, czosnku, cebuli, przypraw.

Red wings reached that feat after Saturday’s loss david Womens Wilson Chandler Jersey

Did I mention that he hoisted the Memorial Cup in his first season with the Knights? This could be par for the course for Dotson moving forward, as he’s followed a routine of limited participation and sported a questionable designation in multiple weeks already this season. Completed 24-of-33 passes for http://www.official76ersstore.com/authentic-22-wilson-chandler-jersey.html 250 yards and a […]