Jakie rzeczy zabrać do Egiptu?

przed wyjazdem do EgiptuDo Egiptu trzeba zabierać bawełniane ubrania, wygodne buty, okrycie głowy. Jeśli wycieczka do tego kraju odbywa się w zimie, to wówczas dobrze jest mieć ciepłe ubrania – szczególnie wtedy, gdy planowana jest wycieczka na górę Mojżesza, czyli Synaj, bo tam bywa bardzo zimno. Warto mieć w bagażu latarkę, przybornik z igłą i nitką, scyzoryk, torebkę przypinaną do paska, płyn do mycia soczewek kontaktowych, tampony, podpaski, środki antykoncepcyjne, pilnik do paznokci, kosmetyki i małe nożyczki.

Przydatne będą okulary przeciwsłoneczne, a także mała apteczka z lekami na żołądek – jeśli turysta nie weźmie odpowiednich specyfików z kraju, nabędzie ich odpowiedniki w egipskich aptekach. Do apteczki warto włożyć także plastry, opatrunki, gazę, krem z filtrem UV, środek do dezynfekcji ran oraz repelent na owady, zarówno środki odstraszające owady, jak i łagodzące swędzenie po ukąszeniu przez nie, chusteczki odświeżające przydatne podczas upałów oraz antybakteryjny płyn do mycia rąk bez użycia wody. Uciążliwe jest chorowanie w Egipcie, ponieważ nie są tam respektowane zagraniczne polisy, a koszt wizyty u lekarza waha się od 20 do 40 dolarów, za dobę pobytu w szpitalu trzeba uiścić od 100 do 300 dolarów, a to już spora kwota dla polskiego turysty.

2 Odpowiedzi do Jakie rzeczy zabrać do Egiptu?

  1. Warto wziąć do Egiptu jakieś cieplejsze ubrania jeśli wylatuje się w zimie? Bo wiem, że jest tam ciepło w ciągu dnia, ale nie wiem jak będzie z nocą. Słyszałem że w niektórych rejonach Egiptu bywa zimno po zmroku i trzeba mieć ciepłą bluzę, albo nawet kurtkę. Poradzi ktoś?

    Krzys Czerwiec 30, 2014 at 3:56 pm Odpowiedz
  2. nie trzeba brac do egiptu duzo rzeczy 😛 wystarcza japonki, koszulka i portfel. i tak jest tam cieplo, niczego nie potrzebujecie, naprawde 😛

    podrusznik Lipiec 8, 2014 at 1:21 pm Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *