Święta w Egipcie

Każdy kraj ma święta. Warto pamiętać, że w Egipcie 1 stycznia jest Nowy Rok, 22 lutego to Dzień Zjednoczenia, 25 kwietnia przypada Dzień Wyzwolenia Synaju, 1 maja – Święto Pracy, 23 lipca – Dzień Rewolucji, 6 października – Dzień Sił Zbrojnych, 23 października – Dzień Suezu, 23 grudnia – Dzień Zwycięstwa. W te dni Egipcjanie świętują.

święta w EgipcieWiększość świąt nie zakłóca funkcjonowania, ponieważ trwają dzień lub dwa. Jednak Ramadan trwający cały miesiąc wiąże się z pewnymi ograniczeniami – część restauracji jest nieczynna w tym czasie. Ramadan to dziewiąty miesiąc w kalendarzu muzułmańskim.

W dni Ramadanu Egipcjanie powstrzymują się od jedzenia i picia, turyści powinni to uszanować i nie jeść posiłków w obecności poszczących, ponieważ jest to uważane za nietaktowne i może wywołać nieprzychylne komentarze oraz trudne do przewidzenia zachowania.

2 Odpowiedzi do Święta w Egipcie

  1. Nie polecam bycia w Egipcie podczas ramadanu, bo zbyt wiele nie zwiedzicie. Poza tym egipcjanie nie są wtedy tacy mili jak w innych miesiącach. Robią się bardzo drażliwi. Zresztą co się im dziwić. Też nie byłbym miły gdybym nie mógł nic jeść przez cały dzień. Lepiej zostawić ich w spokoju w tym trudnym czasie. Niech ramadan się skończy, wtedy dopiero warto jechać do Egiptu.

    Lock Lipiec 2, 2014 at 1:36 pm Odpowiedz
  2. Egipt jest spoko, szczegolnie jak maja jakies swieto wtedy czuc ten podniosly klimat, jest tak… no swiatecznie

    grazynka Lipiec 8, 2014 at 1:16 pm Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *