Podstawowe zasady przebywania w Egipcie

Do Egiptu należy zabrać dolary i wymienić je tam na funty egipskie. Jeśli dowód został zgubiony lub wymienialiśmy mniej niż 30 dolarów amerykańskich dziennie, to wówczas odzyskanie pieniędzy nie jest możliwe. Oficjalnym językiem w Egipcie jest arabski albo potoczny, używany w sklepach i na ulicach, egipsko-arabski.

Informacje o EgipciePismo czytane jest od strony lewej do prawej. Nie trzeba uczyć się języka przed wyjazdem do Egiptu, ale znajomość liczebników oraz kilku grzecznościowych zwrotów znacząco ułatwi życie. Nie należy się dziwić, gdy przy przekraczaniu granicy celnicy zażądają wpisania do deklaracji celnej takich sprzętów, jak kamera wideo, komputer, urządzenia elektroniczne. Gdy turysta opuszcza Egipt musi pokazać przedmioty na dowód, że nie sprzedał ich.

Do Egiptu nie wolno wwozić więcej niż 250 gramów tytoniu oraz więcej niż 1 litr alkoholu mającego powyżej 22% objętości. Na pamiątkę nie wolno zabierać elementów rafy koralowej, muszli, które zabrane zostaną z plaży. Posiadanie narkotyków jest karane więzieniem nawet do 25 lat, a w ekstremalnych przypadkach karą śmierci, dlatego nie ma sensu ryzykować spędzenia wielu lat w egipskim więzieniu.

Rejs po Nilu cieszy się coraz większą popularnością i jest świetnym sposobem zwiedzania Górnego Egiptu. Egipcjanie szanują i cenią turystów, ponieważ wiedzą, że turystyka to źródło sporych dochodów dla wielu rodzin oraz sposób na rozwój kraju. Budowane są komfortowe hotele, oferowane są różne sposoby spędzania urlopu. Turysta może poczuć się po królewsku w tym gościnnym kraju, w którym wiele się czyni dla jego wygody oraz komfortu.

2 Odpowiedzi do Podstawowe zasady przebywania w Egipcie

  1. wie ktoś jak jest tam z dostępem do narkotyków? kary są wysokie ale czy na pewno odstraszają ludzi którzy chcą sobie coś kupić? bo właśnie nie wiem czy brać dragi ze sobą czy mogę kupić je na miejscu. zna ktoś kogoś kto wie lub umie znaleźć tego kogo trzeba?

    wielbłąd Lipiec 2, 2014 at 1:54 pm Odpowiedz
    • jak sie o to pytasz w pierwszym komentarzu to chyba nie dla ciebie sa narkotyki. lepiej wez je sobie w polsce bo jak tam cie zamkna to bedziesz siedzial w wiezieniu latami

      heniek Lipiec 8, 2014 at 1:23 pm Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *