Sharm El Sheikh – Zatoka Szejka

miasta EgiptuSharm El Sheikh

Nie tylko zabytki wabią i kuszą turystów, lecz także klimat, słońce, znakomite kluby, morze, piękne i czyste plaże oraz wszelkie możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu są niezwykle kuszące. Morze Czerwone ma niezwykłą faunę i florę, którą chętnie podziwiają nurkowie. Ulubionym miejscem wypoczynku jest Sharm El Sheikh, czyli Zatoka Szejka lub Zatoka Starca. Jest to słynny kurort turystyczny oraz cel wycieczek, ponieważ tętni życiem, jest wypełniony sklepami, barami, restauracjami oraz ma znany bazar. Nie zabytki, lecz urozmaicone, pełne rozrywek życie jest największym atutem Sharm El Sheikh.

Hurghada

Najważniejszym kurortem jest Hurghada, która rozciąga się wzdłuż Morza Czerwonego. Założono ją na początku XX wieku i była wówczas osadą rybacką. Obecnie ma 35 tysięcy mieszkańców i jest centrum turystyki. Miasteczko ma piękne plaże, wspaniałą, najpiękniejszą na świecie, rafę koralową oraz umożliwia uprawianie sportów wodnych. Całości dopełniają luksusowe hotele, czyste oraz ciepłe morze i krystalicznie czyste powietrze. Wypoczynek w takim otoczeniu jest największą przyjemnością.

Jeśli jednak turyści szukają wyjątkowych miejsc to takimi są niewątpliwie oazy oraz Biała Pustynia znajdująca się w zachodniej części Egiptu, mająca niezwykłe formy skalne, oferująca ciszę, spokój oraz niezwykły nastrój. Oazy pełniły kiedyś znaczącą rolę – wśród pustyni lokowano schronienie dla wędrowców – w oazie można było zjeść, pić, odpoczywać. Rozwijało się w nich rolnictwo. Obecnie są to miejsca wypoczynku dla turystów i sposób zarabiania pieniędzy dla obywateli Egiptu. W oazach mieszkają Beduini – aby zyskać więcej na odwiedzinach turystów organizują przedstawienia, pokazy oraz koncerty. Obecne oazy to sposób na działalność biznesową oraz zarabianie na utrzymanie.

Jedna odpowiedź do Sharm El Sheikh – Zatoka Szejka

  1. Szczerzę mówiąc do od Sharm el-sheikh wolę miasta położone bardziej w środku Egiptu, np Kair, Giza, Luksor. Takie kurorty to samo leżenie na plaży i nie możemy poznać egipskiej kultury i zabytków. Co innego jest będąc w starożytnych miastach. Tam możemy obejrzeć piramidy, świątynie i całe mnóstwo interesujących rzeczy mających tysiące lat. Polecam górny i dolny Egipt 🙂

    Dzony 30 czerwca, 2014 at 4:07 pm Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *