Jak dotrzeć do Egiptu?

Egiptu dotrzeć można bardzo łatwo i za pomocą najróżniejszych środków transportu, począwszy od samolotu, który zdaje się wielu ludziom wariantem jedynym, poprzez wygodny pociąg, aż po podróż łodzią. Tak oto, do Egiptu, dotrzeć można każdą drogą: zarówno morską, powietrzną, jak i lądową, w zależności od indywidualnych upodobań turysty, stanu jego portfela i oczekiwanego czasu dotarcia na miejsce.lot do egiptuZa najszybszy sposób dotarcia do Egiptu, uznawany jest oczywiście przelot samolotem, przy czym także i w tej jednej tylko kwestii można dokonać wyboru spośród jednego z lotnisk egipskich, aby tym samym, uzyskać najlepsze możliwe połączenie. Najważniejsze lotnisko w Egipcie znajduje się rzecz jasna w stolicy; Międzynarodowe Lotnisko w Kairze jest powszechnie znane, oferuje wysokiej jakości usługi i już od początku, współpracuje z Egyptair, popularnymi liniami lotniczymi.

Inne lotniska, wybierane przede wszystkim przez turystów zainteresowanych lotami czarterowymi, to lotnisko w mieście Hurghada oraz także popularnym wśród odwiedzających Egipt, Sharm El-Sheikh. Lotnisko w Luksorze, jest z kolei niezwykle często wybierane przez turystów z Europy.

Inny sposób dotarcia do Egiptu to droga wodna. W tym przypadku, podróż odbywa się promem i wybrać można jeden z portów, które znajdują się na drodze do Egiptu. Zwykle, portem wybieranym przez turystów, jest jordańska Aqaba, gdzie dokonać wyboru można pomiędzy promem szybkim, a promem znacznie już wolniejszym. Popularne są także takie porty, jak Wadi Halfa oraz Aswan, gdzie regularnie, powracają promy każdego tygodnia. Jedynie, przez długi czas, uniemożliwione zostały połączenia pomiędzy Egiptem, a Syrią. Powody, były zdecydowanie polityczne.

5/5 - (1 Głos)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *