Święto Ramadan

Ramadan, jest miesiącem bardzo szczególnym dla każdego Muzułmanina. Przypada on na miesiące letnie, zwykle pomiędzy czerwcem, a lipcem, co w kalendarzu Muzułmanina jest miesiącem dziewiątym. ramadan w EgipcieRamadan, jest miesiącem szczególnej wagi, przede wszystkim pod względem religijnym, ale także i w pewnym sensie, pod względami takimi, jak wpływ miesiąca Ramadan na kulturę arabską, a zatem, także i na życie, jakie prowadzi ludność miejscowa w Egipcie. Zwyczajowo, znaczenie miesiąca Ramadan, podkreśla historia, wedle której, właśnie wówczas, Mohammedowi został przekazany Koran. Tym sposobem, następuje upamiętnienie tego wydarzenia. W państwach arabskich, przeprowadzane są w związku z tym szczególnym okresem procedury, których turyści mogą nie pojmować bez uprzedniego zapoznania się z zasadami, jakie dla rodzimych mieszkańców, także i Egiptu, są kwestią absolutnie oczywistą.

Przede wszystkim, aż do zajścia słońca, Muzułmanie wstrzymują się od jedzenia, picia oraz palenia tytoniu. Jest to więc post ścisły. Po zajściu słońca, następuje wspólny, huczny posiłek, w czasie którego, nawet na ulicach miasta wystawia się pełne posiłki dla ludzi biednych, przechodniów oraz pracowników, którzy nie zdążyli wrócić jeszcze do swoich domów. Po zajściu słońca, Egipt odżywa.

Mimo, że oficjalnie turyści w Ramadan udziału brać oczywiście nie muszą, bardzo dobrze postrzegane jest chociażby nie spożywanie posiłków, nie picie i nie palenie tytoniu w miejscach publicznych. Udział w obrzędach miesiąca Ramadan jest interesującym sposobem na zakosztowanie kultury arabskiej. Jeżeli tylko turyści odczuwają potrzebę uczestniczenia w nim, bądź chcą przyłączyć się do arabskiej kultury, będzie to w Egipcie bardzo mile widziane.

 

źródło strony: https://www.flickr.com/photos/realfantasy/5890152487/

5/5 - (1 Głos)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *