Czym podróżować po Egipcie?

Zaskakująco i przyjemnie łatwo dotrzeć można do samego Egiptu z już praktycznie dowolnego punktu na świecie, dokładnie tak samo nietrudno jest później, już w Egipcie będąc, poruszać się po okolicy. Wygodę, w przypadku usług transportowych zarówno podczas wizyty długiej, jak i znacznie krótszej, zapewnić może szeroki wybór wariantów środków transportu. Egipt, zwiedzać swobodnie okazję będziemy mieć za pomocą autobusu, pociągu, taksówki, łodzi i samolotu. Samolotem, dotrzemy na jedno z egipskich lotnisk, z czego, największą popularnością poszczycić może się stolica, czyli Cairo International Airport w Kairze. To tutaj, znajdziemy także i główny punkt wejściowy na lotnisku, gdzie uzyskać można nawet wizę.

Ogromną atrakcją dla turystów, pozostaje niezmiennie możliwość rejsu łodzią po Egipcie. Miejscowi, do oferty, dzięki której możliwe jest odkrywanie Egiptu drogą morską, dołączyli dla licznych grup turystów, także i promy. Promy, przepływają regularnie, od Aqaba aż po Nuweiba, umożliwiając turystom szybkość i wysoki poziom komfortu podczas zwiedzania okolicy i późniejszego powrotu do domu, jeżeli turysta obierze właśnie prom jako transport powrotny, a nie samolot, co także się zdarza. Transport w Egipcie, stale ulega modernizacji, ulepszając połączenia. Warto wiedzieć, że nowe promy, poruszają się po trasie, która umożliwia bezpośrednie dotarcie do Egiptu z Europy i są przy tym niedrogie.

Niewiele zapłacimy także za gaz, który przyda się w podróży samochodem, ale niestety, drogi w Egipcie są oznaczone na tyle słabo, że dotarcie na miejsce może być problematyczne. Do wynajęcia samochodu potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy oraz ukończone 21 lat. Gdy takich warunków turysta nie spełnia pozostaje mu wynajęcie samochodu z kierowcą. W razie podróżowania bez paszportu i prawa jazdy narażamy się na karę w wysokości około 100 dolarów.  Tym samym, zamiast samochodu, znacznie lepiej wybrać chociażby podróż taksówką, która także nie narazi nas na duże koszty lub autobusem.

podróżowanie do egiptu

 

 

5/5 - (1 Głos)

2 Odpowiedzi do Czym podróżować po Egipcie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *