Podstawowe zasady przebywania w Egipcie

Do Egiptu należy zabrać dolary i wymienić je tam na funty egipskie. Jeśli dowód został zgubiony lub wymienialiśmy mniej niż 30 dolarów amerykańskich dziennie, to wówczas odzyskanie pieniędzy nie jest możliwe. Oficjalnym językiem w Egipcie jest arabski albo potoczny, używany w sklepach i na ulicach, egipsko-arabski.

Informacje o EgipciePismo czytane jest od strony lewej do prawej. Nie trzeba uczyć się języka przed wyjazdem do Egiptu, ale znajomość liczebników oraz kilku grzecznościowych zwrotów znacząco ułatwi życie. Nie należy się dziwić, gdy przy przekraczaniu granicy celnicy zażądają wpisania do deklaracji celnej takich sprzętów, jak kamera wideo, komputer, urządzenia elektroniczne. Gdy turysta opuszcza Egipt musi pokazać przedmioty na dowód, że nie sprzedał ich.

Do Egiptu nie wolno wwozić więcej niż 250 gramów tytoniu oraz więcej niż 1 litr alkoholu mającego powyżej 22% objętości. Na pamiątkę nie wolno zabierać elementów rafy koralowej, muszli, które zabrane zostaną z plaży. Posiadanie narkotyków jest karane więzieniem nawet do 25 lat, a w ekstremalnych przypadkach karą śmierci, dlatego nie ma sensu ryzykować spędzenia wielu lat w egipskim więzieniu.

Rejs po Nilu cieszy się coraz większą popularnością i jest świetnym sposobem zwiedzania Górnego Egiptu. Egipcjanie szanują i cenią turystów, ponieważ wiedzą, że turystyka to źródło sporych dochodów dla wielu rodzin oraz sposób na rozwój kraju. Budowane są komfortowe hotele, oferowane są różne sposoby spędzania urlopu. Turysta może poczuć się po królewsku w tym gościnnym kraju, w którym wiele się czyni dla jego wygody oraz komfortu.

5/5 - (2 Głosy)

2 Odpowiedzi do Podstawowe zasady przebywania w Egipcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *