Jak zachować higienę w Egipcie?

Każdy, kto kiedykolwiek miał wątpliwą przyjemność zachorowania podczas wakacyjnego wyjazdu, wie dobrze, jak wiele człowiek jest w stanie zrobić, żeby stan taki już się nie pojawił nigdy więcej. higiena w egipcieW przypadku wakacji w Egipcie, poziom higieny zależny jest od regionu. Istnieje zagrożenie infekcji bakteryjnej lub przedostanie się do ludzkiego organizmu pasożyta, w przypadku wypicia wody zawierającej drobnoustroje chorobotwórcze. Ustroje takie, najczęściej znajdują się w nie-filtrowanej wodzie i tym samym, stanowczo odradza się użytkowanie wody z kranu kiedy nie zostaje ona przedtem przegotowana.

Wodę, najbezpieczniej kupować będzie w zamkniętych butelkach, przy czym, zakupując butelkowaną wodę, zadaniem naszym jest upewnić się, czy posiada ona zamknięty, unieruchomiony plastikowy pierścień wokół szyjki. Pierścień taki, jest gwarancją jakości i tego, że zakupiona przez nas woda jest całkowicie nowa. W Egipcie, najbardziej znanymi i dobrymi firmami oferującymi czystą jonizowaną wodę są, między innymi: Baraka, Siwa i Hayat. W Egipcie, istnieje także możliwość zakupienia licznych produktów wód importowanych renomowanych marek, które znane są na całym świecie. Tak oto, nawet na egzotycznym Bliskim Wschodzie, znajdziemy produkty takich znanych koncernów, jak francuski Evian, amerykańskie Nestlé, Dasani butelkowane przez koncern Coca-Cola i Aquafina butelkowana przez Pepsi.

Egipska woda płynąca z kranu, nie szkodzi zwykle miejscowym, ale dla przyjezdnych stanowi często zagrożenie. Ostrożność zachować należy także z sokami, które często zmieszane zostają z wodą i tym samym, mogą wywołać objawy chorobowe. Niemniej jednak, picie wody jest istotne, szczególnie w takim klimacie jak gorący i suchy Bliski Wschód.

5/5 - (1 Głos)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *