Synaj – Raj dla wczasowiczów

Synaj to region położony w pobliżu Izraela, Jordanii i Arabii Saudyjskiej, otoczony wodami Zatoki Sueskiej i Akaba, pustynno-górzysty, o niesłychanie malowniczym krajobrazie, łączący Afrykę i Azję. To tutaj znajduje się najsłynniejszy egipski kurort – Sharm El-Sheikh, oferujący turystom mnóstwo rozmaitych atrakcji. To także okolica silnie związana z tradycjami biblijnymi, u stóp Góry Synaj obozowali Izraelici po ucieczce z egipskiej niewoli, a na jej szczycie Mojżesz otrzymał od Boga 10 przykazań. W miejscu, gdzie Mojżesz zobaczył gorejący krzew, znajduje się Klasztor św. Katarzyny, zbudowany na rozkaz cesarza Justyniana.

półwysep synajZe względu na absolutnie niezwykły świat przyrody, na półwyspie i w jego pobliżu utworzono Parki Narodowe i Krajobrazowe, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Ras Mohammed. W Parku

Narodowym Ras Mohammed występuje ponad 200 rodzajów koralowców, 1000 gatunków ryb, liczne rozgwiazdy, mięczaki, skorupiaki. To również miejsce zamieszkania rekinów białych, szarych i młotów, barrakud i olbrzymich tuńczyków. Ras Mohammed jest też doskonałym miejscem do nurkowania, z tej perspektywy podziwiać można nie tylko dwie bliźniacze rafy koralowe i piękne zwierzęta, ale i liczne zatopione tutaj wraki.

W południowo-wschodniej części półwyspu, około 20 kilometrów od Sharm El-Sheikh, znajduje się Kanion Wadi Mandar, z zadziwiającymi formacjami skalnymi, po którym można podróżować na grzbiecie wielbłąda, poznając przy okazji obyczaje zamieszkujących te obszary rodowitych Beduinów.

 

źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/youssefabdelaal/1588051923

5/5 - (1 Głos)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *