Zasady wjazdu do Egiptu

Bliski Wschód, jest miejscem, gdzie orientalne legendy, nabierają kształtu, a marzenia o podróżach w rejony piękne i ciągle na dobrą sprawę jeszcze dobrze nie odkryte, stają się rzeczywistością. Zanim jednak, wkroczymy do bajecznie kolorowego Egiptu, konieczne jest pamiętanie, o kwestiach tak przyziemnych, jak sam wjazd do Egiptu. zasady wjazdu do egiptu, wizyW tym celu, konieczna będzie wiza. Wizy, potrzebować będą turyści, którzy nie należą do grona ani gości honorowych, ani negocjatorów; czyli, na dobrą sprawę, największa grupa turystów, jacy odwiedzić decydują się Egipt. Wizę taką, uzyskać można zwyczajowo w specjalnie wyznaczonym do tego punkcie na granicy. Punkt taki, w języku angielskim, który jest obecnie używany praktycznie na całym świecie, określa się jako point of entry, o czym warto pamiętać, jeżeli zajdzie potrzeba zapytania o kierunek drogi. Zasady wjazdu do Egiptu, nie są zbyt zawiłe, ale warunkiem absolutnie priorytetowym, jest w tym przypadku posiadanie ważnej wizy.

Wizy do Egiptu dla turystów, występują w trzech wariantach:
– wiza turystyczna (Tourist Visa)
– wiza wjazdowa (Entry Visa)
– wiza tranzytowa (Transit Visa)

Wariant pierwszy, czyli wiza turystyczna, wydawana jest zawsze na czas określony. Czas ten, w większości przypadków wynosi maksymalnie 3 miesiące, przy czym wiza taka, może dotyczyć wjazdu jednorazowego lub wielokrotnego. Warto zwrócić na ten element szczególną więc uwagę.
Wiza wjazdowa do Egiptu, wydawana jest tym, którzy odwiedzają Egipt z innych powodów, niż względy turystyczne. Głównie, wizę wjazdową uzyskuje się na czas kształcenia się w Egipcie, bądź podjęcia pracy.
Ostatni typ, wiza tranzytowa jest bardzo rzadkim wariantem. Tak naprawdę, wydawana jest ona sporadycznie i tylko niektórym narodowościom odwiedzającym Egipt będzie ona potrzebna.

5/5 - (1 Głos)

Jedna odpowiedź do Zasady wjazdu do Egiptu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *