Najsłynniejsze zabytki Egiptu

Egipt, jest absolutnie wymarzonym miejscem dla każdego, kto choć raz w swoim życiu usłyszał o mitologii egipskiej i zainteresował się dawną, zapomnianą już kulturą starożytności. Mimo, że kultura starożytnych Egipcjan już bezpowrotnie przeminęła, relikty przeszłości w postaci najpiękniejszych zabytków pozostały aż do dziś. zabytki egiptuNajsłynniejsze zabytki Egiptu, łączy pewna fascynująca sieć elementów wspólnych; wszystkie miejsca, które koniecznie zobaczyć trzeba podczas podróży do Egiptu, nawiązują do dawnej, egipskiej starożytnej kultury. Spektakularne Piramidy w Gizie, po dziś dzień, uznawane są za jeden z Siedmiu Cudów Świata. Wyjątkowość Piramid w Gizie to także i ich trwałość poprzez wieki; to właśnie Giza, pozostaje miejscem, gdzie zobaczyć można ostatni już Cud Antycznego Świata.

Giza, to nie tylko piramidy, ale także i legendarny Wielki Sfinks. Według legendy, strzeże on skarbu, a jego wzrok pada na miejsce jego położenia. Niezależnie od tego, czy legenda zawiera ziarno prawdy, Sfinks, jako monumentalny posąg przedstawiający lwa z ludzką twarzą, pozbawioną jednak nosa. Prawdopodobnie, pierwotnie nos Sfinks posiadał i wykuto go na podobieństwo faraona Chefrena.

Innym zabytkiem, słynnym i zarazem, pięknym jest Świątynia w Karnaku. Świątynia ta, dziś składa się z ruin, ale w czasach świetności, pozostawała ona największym miejscem kultu i obrzędów religijnych w całym Egipcie. W centralnej części, a zatem, sercu świątyni, stała świątynia boga Amona, podczas gdy wokół świątyni, dobudowane były inne miejsca kultu, na cześć pozostałych kolejnych egipskich bogów. Dziś, podziwiać można system zdobień na kolumnach, który jest o tyle niezwykły, że przedstawia dawne dzieje faraonów, na czele z obrzędami religijnymi i przedstawieniem egipskich bogów w ich towarzystwie.

5/5 - (1 Głos)

Jedna odpowiedź do Najsłynniejsze zabytki Egiptu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *