Ciekawostki o Egipcie

Czy wiesz, że…?

  • meczet ciekawostki Cyfry arabskie wcale nie są tym, co już potrafisz. Alfabet arabski, jakiego używa się na świecie, znacznie odbiega od systemu, jaki stosuje się na Bliskim Wschodzie i dlatego też, warto jest system liczb taki opanować, przede wszystkim dla potrzeb własnych. Mimo, że w Egipcie niewiele podaje się cen towaru, zachęcając do targowania się ze sprzedawcami, mimo wszystko, znajomość systemu, jakim są cyfry arabskie, okazać może się bardzo przydatna.
  • Dniem wolnym dla Muzułmanina jest piątek.
  • W Egipcie legalnie spróbujesz sziszy i to w kawiarence. Szisza, jest w Egipcie tak samo popularna, jak tytoń. Nazywana fajką wodną, której cechą charakterystyczną jest zupełnie inny niż w przypadku tytoniu tradycyjnego zapach oraz także i smak. Szisza, to w zasadzie tytoń, jednakże z dodatkiem melasy.
  • W miesiącu Ramadan, posiłek spożywa się dopiero po zachodzie słońca. Dziewiątego miesiąca arabskiego kalendarza świętuje się przekazanie Mohammedowi Koranu. Jest to czas próby, ale i wspólnego świętowania. Próba, obejmuje post w ciągu dnia: Muzułmanie, nie jedzą, nie piją, nie palą także tytoniu, podczas gdy na świętowanie, nadchodzi czas po zachodzie słońca. Spożywa się wówczas iftar, czyli śniadanie, po czym, nadchodzi czas na danie główne, spożywane w gronie rodziny, przyjaciół, a nawet i na ulicach miast.
  • Pierwsza ze zbudowanych egipskich piramid, Piramida faraona Dżesera, otoczona była murem mierzącym 34 stopy. Mur ten, zawierał wmurowane drzwi. Drzwi tych, było pierwotnie 15, z czego tylko i wyłącznie jedne z nich pozostawały otwarte.
  • Proces mumifikacji, polegał na usunięciu organów i umieszczeniu ich w specjalnych, ceremonialnych pojemniczkach, które nazywano słojami. Słoje te, towarzyszyły później Faronowi w grobowcu.
5/5 - (1 Głos)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *