Dolina Królów

Dolina Królow, to legendarne miejsce pochówku największych władców starożytnego Egiptu. Jako relikt dawnej cywilizacji, Wadi el-Muluk, zwiedzane może być tylko i wyłącznie zgodnie z przestrzeganiem reguł ustalonych ściśle dla turystów. dolina królów egiptDolina ta, jest położona w górach, otacza ją gruba warstwa piachu i zawiera liczne korytarze, gdzie należy zachować ostrożność. Z uwagi na znaczną ilość grobów, każdy z nich, posiada oznaczenie, dla utrzymania dobrej organizacji i porządku. Zwyczajowo, Dolina Królów posiada oznaczenia kolejnych grobów, zaczynające się od liter KV. Odpowiednio, każdy grób posiada swój własny numer. Dzięki temu, łatwiej odnaleźć grób faraona, który nas interesuje i jednocześnie, znacznie trudniej w grobowcach jest się wówczas zagubić.

Dotrzeć do Doliny Królów, nie jest trudno. Jest to możliwe zarówno za pomocą taksówki, jak i pieszo. Kiedy decydujemy się na przejazd taksówką, konieczna jest dobra negocjacja. Taksówkarze, wiedząc, że celem podróży jest właśnie legendarna Dolina Królów, targują się z turystami o cenę podróży.

Docierając już na miejsce, wiedzieć należy, że cena jaką zapłacimy za zwiedzanie, umożliwia nam zwiedzenie trzech grobowców. Trzy grobowce, wybrane mogą zostać przez nas dowolnie. Jedynie, konieczne jest upewnienie się, że wybrane przez nas grobowce nie podlegają renowacjom. Zwiedzenie większej ilości grobowców, możliwe jest za dopłatą. Najlepiej, wybrać grobowce należące do kolejnych Faz Doliny Królów. Fazy, wyróżnić można trzy i różnią się one od siebie zarówno lokalizacją, jak i stanem technicznym.
Grobowce z Fazy Pierwszej, położone są na wysokości. Dlatego też, konieczne jest wspinanie się; poświęcenie jest jednak szybko zrekompensowane. Faza Druga, to grobowce najbardziej zniszczone powodzią, podczas gdy Faza Trzy zawiera najpiękniejsze zdobienia.

 

źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/savingfutures/3263125567/

5/5 - (1 Głos)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *