Najpopularniejsze atrakcje Egiptu

Egipt, to idealne miejsce dla każdego, kto interesuje się historią starożytnych cywilizacji. Nie oznacza to jednak, że inni będą czuć się zawiedzeni. Prócz zabytków antycznego świata w Egipcie, znajdziemy także szereg atrakcji dla turystów praktycznie z każdego przedziału wiekowego. atrakcje egiptuEgipt, to miejsce, gdzie nikt nie wie, czym jest naprawdę nuda i bezczynność. Odpowiedzi, na pytanie: co robić w Egipcie, jest bardzo wiele, przy czym najpopularniejszymi atrakcjami, są różnego rodzaju rejsy, wyścigi i wszelkie, szeroko pojęte rodzaje aktywności na wolnym powietrzu. Aktywność na wolnym powietrzu, jest tak różnorodna w dostępnych wariantach, jak to tylko możliwe. Tym samym też, każdy turysta w stanie jest odkryć perfekcyjny sposób dla siebie na spędzenie wolnego czasu dokładnie w taki sposób, jaki najbardziej go interesuje.

Wybierać można z takich atrakcji turystycznych, jak chociażby:
– nurkowanie w Morzu Czerwonym
– rejs Rzeką Nil lub Kanałem Sueskim
– podróż do Doliny Królów
– zakupy na bazarze Khan-el Khalili
– targ wielbłądów w Birqash
– podwodne muzeum Kleopatry
– zaawansowana technicznie biblioteka
– ogród botaniczny utworzony przez Lorda Horatio Kitchenera w Aswan
– zwiedzanie Aleksandrii, która jest miejscem, gdzie odczuć można klimat francuskiego kolonializmu oraz greckiego odprężenia

Możliwości, są najróżniejsze i tak naprawdę tylko i wyłącznie od samych turystów zależy, jakie możliwości zostaną przez nich wybrane. Za dnia, doskonałym sposobem spędzania czasu jest zwiedzanie, podczas gdy życie nocne, rozkwita po zmroku. Nocne życie w Egipcie, obejmuje ekskluzywne kluby, głównie w Kairze i Aleksandrii, przy czym, nocną porą, zobaczyć można pokazy podświetlania Sfinksa różnokolorowymi światłami oraz luminacje zabytków w rytm muzyki.

5/5 - (1 Głos)

Jedna odpowiedź do Najpopularniejsze atrakcje Egiptu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *