W jakim języku porozumiesz się w Egipcie?

Językiem, jakim bez przeszkód porozumiewać możemy się w Egipcie, jest międzynarodowa lingua franca: język angielski. Po angielsku porozumiemy się w praktycznie każdym miejscu, gdzie obserwuje się skupiska turystów. język w EgipcieMiejscowi, posługują się językiem angielskim w różnym stopniu w zależności od indywidualnych językowych predyspozycji, ale zdecydowanie, najłatwiej porozumieć turyści zdołają się właśnie w języku angielskim. Coraz więcej osób przyjeżdża do Egiptu z takich krajów, jak Rosja, Włochy i Hiszpania; dlatego też, są to języki, w których mówi płynnie wielu miejscowych. Warto mieć fakt ten na uwadze, planując wyjazd.

Prócz angielskiego, w Egipcie, porozumiemy się bardzo łatwo także i językiem francuskim, który choć nie jest oczywiście językiem urzędowym, to mimo wszystko, dość swobodnie można się w nim porozumieć. Językiem francuskim porozumiewają się z reguły ludzie w wieku ok. 40 lat, ponieważ wówczas, języka tego uczono w szkole.

Językiem urzędowym w Egipcie jest standardowy arabski, przy czym językiem tym posługuje się praktycznie każdy mieszkaniec, nie licząc mniejszości oraz osób, które nie posiadają wykształcenia chociażby podstawowego. Arabski w wersji standardowej, jest dialektem, który zrozumiany zostanie praktycznie w każdym rejonie Egiptu. Osobnym dialektem, jest egipski arabski i jest to wariant zajmujący drugie miejsce, zaraz po języku urzędowym w częstotliwości posługiwania się nim. Arabski w dialekcie egipskim, jest zdecydowanie odpowiednim wyborem w kwestii kursu, także i dlatego, że dialektem tym, posługują się ludzie zamieszkujący również okoliczne państwa Bliskiego Wschodu. Osobnym dialektem posługują się natomiast Beduini, ale z reguły, znają oni także arabski w dialekcie egipskim, więc porozumienie z nimi jest osiągalne.

3/5 - (2 Głosy)

2 Odpowiedzi do W jakim języku porozumiesz się w Egipcie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *